
Останні новини

Бакуріані-2025: Європейський юнацький олімпійський фестиваль
Європейський юнацький олімпійський фестиваль-2025 відбудеться впродовж 9-16 лютого. Протягом 8 змагальних днів Бакуріані прийме понад 950 атлетів з 48 європейських країн протягом 1 тижня. Медалі розіграють у 8 видах спорту:
20 березня 2025 р.

НОК України організував вебінар для підтримки здоров'я молоді в умовах війни
27 лютого 2025 року відбувся транснаціональний вебінар в межах проєкту Erasmus+ HEAL, який організував Національний олімпійський комітет України. Захід зібрав майже 300 учасників з України та різних країн Європи, щоб обговорити шляхи розширення доступу до спорту та здорового способу життя для дітей і молоді в умовах війни. Проєкт HEAL (Healthy Accessible Lifestyle For all) спрямований на покращення активного благополуччя молоді в неблагополучних громадах. Основні цілі проєкту включають популяризацію та заохочення доступу до здорового способу життя для всіх. Проєкт об’єднуєпартнерів з п’яти європейських країн — Іспанія, Італія, Латвія, Польща та Україна. Вебінар розпочався із вступного слова віцепрезидента НОК України Олексія Дніпрова, він зазначив: «Цей вебінар є важливим кроком до покращення здоров'я та добробуту нашої молоді в умовах війни. Співпраця з європейськими партнерами дозволяє нам ефективно ділитися знаннями та досвідом, що сприяє зміцненню здоров'я та активного способу життя серед дітей і молоді». Серед доповідачів вебінару були фахівці з різних сфер здоров’я, спорту та освіти, що мають великий досвід у своїх галузях: Людмила Панченко – виконавчий директор НОК України; Крісітіна Рібес – виконавчий директор Gasol Foundation; Вікторія Бондарчук – координаторка сектору Першої психологічної допомоги Червоного Хреста в Україні; Андріан Сілла Мерчан – менеджер тренінгового напрямку Real Madrid Foundation; Оксана Палладіна – доцент кафедри медичної біології та спортивної дієтології НУФВСУ, кандидат медичних наук; Анна Постова – фахівець міжнародного відділу НОК України; Жанна Карпенко та Катерина Кострікова – амбасадори НОК України проєкту HEAL. Спікери поділились своїми знаннями та досвідом щодо забезпечення активного та здорового способу життя для дітей та молоді в умовах війни. А модераторами онлайн-заходу стали українські спортсменки, бронзові призерки літніх Олімпійських ігор Токіо–2020 з артистичного плавання, багаторазові чемпіонки світу та Європи Марина та Владислава Алексіїви. Учасниками вебінару стали педагоги закладів середньої та вищої освіти; тренери спортивних клубів та шкіл; здобувачі освіти в галузі фізичного виховання і спорту з усіх куточків України. Під час вебінару учасники обговорили конкретні пріоритети проєкту, такі як зміцнення знань про здоровий спосіб життя серед тренерів, збільшення кількості спортивних заходів для дітей з неблагополучних груп, посилення залучення громади до ініціативи «Здоровий спосіб життя для всіх» та сприяння кращій культурній спадщині харчування. Національний олімпійський комітет України активно залучає молодих тренерів з України до транснаціональних тренінгів та обміну досвідом для покращення здорового способу життя та благополуччя серед цільових груп, включаючи вимушених переселенців з України. Вебінар став важливим кроком у реалізації проєкту HEAL та сприяв зміцненню міжнародної співпраці у сфері спорту та здорового способу життя.
13 березня 2025 р.

Олімпійські чемпіони України долучилися до формування спеціальних лотерей благодійного Українського балу у Відні-2025
У столиці Австрії Відні завершився Український бал, проведений Товариством української молоді в Австрії, яке цього року разом з шостою річницею Балу відзначає й 15 років своєї діяльності. Як і попередні роки гаслом балу було «Допомагай, танцюючи». За сприяння комісії Національного олімпійського комітету України «Закордонне українство» (керівник Оксана Вацеба) та Асоціації Олімпійців України на чолі з членкою НОК України, срібною призеркою Ігор Олімпіади з академічного веслування Ніною Уманець, організаторам Балу було передано подарунки від уславлених Олімпійських чемпіонок України Лілії Подкопаєвої (спортивна гімнастика) та Олени Підгрушної (біатлон). Зокрема: унікальне видання - фотоальбом «Atlanta 1996» Лілії Подкопаєвої та стартовий біб з автографом Олени Підгрушної були виставлені як лоти у спеціальній благодійній лотереї. Варто зазначити, що в якості лотів та цінних призів на Українському балі-2025 у Відні були також представлені подарунки й від інших всесвітньовідомих українських атлетів: тенісна ракетка Еліни Світоліної, боксерські рукавички з підписом Віталія Кличка, футболки з підписами Олександра Зінченка та Михайла Мудрика, футбольний м’яч з автографом Олега Лужного, регбійний м’яч із підписами із підписами чемпіонок України з регбі-7 – львівського клубу «Левиці». Кошти, отримані від благодійної лотереї та добровільних пожертв гостей Балу будуть скеровані на підтримку важливої ініціативи створення реабілітаційного центру «Відродження_Revival» у м. Бережанах (Тернопільщина) (Центр | ukrainianball). Цей центр стане важливим осередком допомоги для постраждалих від війни, надаючи їм можливість відновитися та успішно адаптуватися до нових реалій. Шостий Український бал-2025, який традиційно поєднав віденську класику та український шарм, відбувся у палаці Ферстель (Palais Ferstel) та кафе Централь (Café Central), які є відомими туристичними принадами австрійської столиці. При цьому, історичне кафе Централь має й український слід – чимало представників української інтелігенції, зокрема, Іван Франко, Леся Українка, Олена Пчілка, Михайло Драгоманов, частенько бували тут, працюючи чи навчаючись у Відні. Дебютанти балу на паркеті в палаці Ферстель танцювали у сукнях української дизайнерки Марії Шамедько, а аксесуари були представлені від віденської дизайнерки Niely Hoetsch. У програмі Балу українська співачка Оксана Муха виконала пісню "Де ти є" легенди української джазово-естрадної музики Квітки Цісик, виступили також оперні співаки Олена Лезер та Микола Губчук, віртуоз-скрипаль Олександр Божик, австрійський оркестр Ziehrer Hofball Orchester, гурт Vienna Jazz Melange та інші.
13 березня 2025 р.

У Франкфурті завершилася 54-та Генеральна асамблея Європейських Олімпійських Комітетів
Впродовж 28 лютого - 1 березня 2025 року у Франкфурті (Німеччина) проходила 54-та Генеральна асамблея Європейських Олімпійських Комітетів (ЄОК). В роботі Асамблеї активну участь взяла делегація Національного олімпійського комітету України на чолі з президентом Вадимом Гутцайтом. Разом з ним у заході також брали участь керівниця Служби президента Наталія Корольова та директор департаменту олімпійського руху та спорту Іван Бондарчук. Під час асамблеї обговорювалися важливі питання, що стосуються майбутнього розвитку олімпійського руху в Європі. Одним із ключових моментів стало обговорення проведення Європейських юнацьких олімпійських фестивалів у Скоп'є (Македонія) у 2025 році та Ліньяно Сабрадоро (Італія) у 2027 році, а також зимового ЄЮОФ в Брашові (Румунія) у 2027 році. Особливу увагу учасники асамблеї приділили підсумкам проведення 17-го Європейського юнацького олімпійського фестивалю, який нещодавно відбувся в Грузії. Також було обговорено організацію Ігор малих країн Європи, що відбудуться в Андорі в 2025 році. Окрім того, Вадим Гутцайт провів низку зустрічей з представниками інших олімпійських комітетів та міжнародних федерацій, обговорюючи питання підтримки українських спортсменів, розвиток олімпійського руху та перспективи співпраці в майбутньому. Наступна Генеральна асамблея ЄОК відбудеться в 2026 році в Угорщині. Українська сторона продовжить працювати на підтримку олімпійського руху в Європі та зміцнення співпраці між олімпійськими комітетами.
13 березня 2025 р.